Zrušené telefonní číslo s omluvou! Chyba v databázi mobilního operátora O2

214252_455670__642_AIP4G32_iPhone_4_32GB_L

Stalo se vám někdy, že vám operátor omylem zrušil telefonní číslo vč. všech služeb, které jste na telefonním čísle měli? Mě ano :-)

Nejprve jsem si myslel, že se mi jak se často stává, uvolnila SIP karta v mobilu. Obvyklý stav, kdy se přestane zobrazovat logo operátora a nemůžete se nikam dovolat, snad jen na tísňovou inku 112 :-) Tak jsem jej jako vžddy – občas se mi to totiž stane – vypnul a následně po pár vteřinách opět zapnul. No jaké bylo mé překvapení, když se na displeji objevila známá vtipná hláška „NEAKTIVNÍ KARTA SIM“.

Nu co už? Zkusil jsem tedy postup několikrát zopakovat a stále stejný výsledek. No napadlo mě, zavolat si z druhého telefonu na mé „neaktivní“ číslo a můj údiv se stal téměř histerií, když jsem byl informován, že volané číslo neexistuje!!

Spásná myšlenka, zavolat na operátora z onoho druhého mobilu, se vyplatila. Po cca 30 minutách poslouchání vtipné hudby jsem byl spojen s operátorkou, která mne ihned po sdělení mého tel.čísla, kterého se závada týkala, s velkou omluvou informovala, že chyba se stala na jejich straně a díky nějaké záhadné chybě v jejich databázi, mé telefonní číslo a prý ještě pár dalších (no pár jako 2 to určitě nebylo, už kvůli vytíženým tel.linkám callcentra O2) bylo zrušeno, a to vč.všech služeb!!! A smazáno z databáze!! Prý to do rána napraví a číslo bude následně znovu aktivní vč.všech tarifních zvíhodnění, které jsem tam původně měl.
No je od nich pěkné, že těsně před výpadkem mi poslali SMSku, ve které mi sdělili, že všechny mé výhodné balíčky byly zrušeny a dále budu volat za plnou zazku něco kolem 6,80 Kč a minutu. To potěší :-)

Jsem zvědaví, zda se ráno vzbudím a budu mít znovu své telefonní číslo funkční a provozuschopné. Už jen představa, že bych musel měnit kontaktní telefon na více než stovce www stránek, v databázích firem a jiných online katalogů….. no fuj !!!!

Naštěstí se to událo až po 19 hodině večer, tak mi snad nikdo kvůli něčemu extra důležitému nevolal :-) Nutno však podotknout, že já jsem naopak nemohl zavolat pár lidem kvůli dosti urgentním záležitostem. Sám se těším, jak jim to budu zítra vysvětlovat. A jsem zvědav, zda mi tuto „neuvěřitelnou historku“ uvěří, nebo si řeknou, že se jen vymlouvám a dělám si z nich srandu!!

Počkám tedy do rána a s velkou zvědavostí pak zapnu svůj mobilní telefon s O2 kartou a budu čekat, zda mi přijde nějaká SMS s omluvou ze strany operátora, nebo mne potěší vtipný text: NEAKTIVNÍ KARTA SIM :-)

Share
Categories: Ze života

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


+ 9 = 17