Vytopil jsem pojišťovacího agenta! Jak se žije pojišťovacím agentům? :)

ant

Malý postřeh ze života hmyzu, aneb praktická zkušenost setkání mravenečka (běžného smrtelníka) s kudlankou (krutou pojišťovací agentkou) v reálném světě.

 

Jistě jste někdy zažili situaci, kdy potřebujete pojistit dům, byt, auto, či cokoli jiného.
Ano, pojišťovacích maklérů, poradců a „rádoby“ specialistů, kteří vám za tučnou provizi nabídnou zaručeně „nejlepší“ pojištění na trhu, je na každém kroku skutečně hodně. Jejich nabídka je až neuvěřitelně lákavá. Slibují ideální pojistnou ochranu, úsporu, rychlé proplacení nákladů a škod, které vám v souvislosti s pojistnou událostí vznikly :)

 

Druhou „odvrácenou“ stranou mince jejich „mazání medu kolem huby“ je však pak vskutku teatrální až mnohdy dramatická dohra v případě tak banální situace, kdy se prostě, jednoduše a přímo zeptáte svého „tak zkušeného“ pojišťovacího poradce, jak postupovat a co nejlépe a nejefektivněji vyřešit problém, který nastane, když vám praskne v bytě radiátor, a způsobí sousedovi pod vámi škodu v řádu několika stokorun?

 

Jako bývalý pojišťovací poradce, a troufám si říci dost dobře znalý poměrů a způsobů, jak jednotlivé pojišťovny řeší v souvislosti s poj.podmínkami a limity smluv ty které pojistné události, rozhodl jsem se zahrát si běžného klienta a na tuto konkrétní životní situaci, která se mi mimo jiné dnes skutečně stala, zeptat u odborníků na slovo vzatých, tedy těch, jež nás denně oslovují a snaží se za vskutku zajímavé provize pojistné produkty v našich domácnostech a firmách sjednat.

 

Výsledek mé malé sondy ze života pojištěného „hmyzu“ je – jak bych to řekl nejlépe – dosti rozporuplný!!

 

Po 12minutovém telefonátu na infoliku první zainteresované pojišťovny jsem pochopil, že operátorky callcentra zřejmě asi jen čtou předpřipravené odpovědi na nejčastější dotazy, které se velmi „nezvykle??“ podobají odpovědím na nejčastějčí dotazy umístěné na ofic.stránkách daného pojišťovacího ústavu.
Po přepojení na oddělení likvidace pojistných událostí, jsem byl informován o tom, že je většina likvidátorů v terénu a čekat na tel. automatu dalších 16 minut, než si mě někdo přepojí, jsem už popravdě nevydržel.

 

Proto jsem se rozhodl, vyrazit za specialisty osobně. :)
S jistým údivem, ač jsem ho snad v koutku své mysli mohl očekávat, jsem ani po návštěvě 5 pojišťovacích kanceláří nenarazil ne jediného specialistu, který by mi alespoň z části dokázal poradit. A přitom se jednalo o tak banální záležitost, jako je odpovědnost za škodu, způsobenou prasklým radiátorem ústředního topení v pronajetém bytu nájemníka.

 

Je hezké, že jsem dostal 3 nabýdky ke spolupráci hned u 2pojišťoven, ale to zřejmě asi bude souviset s faktem, že ani jeden z oslovených „specialistů“, kteří jak jsem pochopil u pojišťoven pracují již několik let, nejsou schopni odpovědět či argumentovat na tak prostou otázku, jež vychází z všeobecně používaných článků občanského zákoníků a nařízení vlády o drobných opravách a povinnosti nájemce a nájemníka ukotvených v tomto právním předpisu, a mé vystupovaní v nich mohlo, ale osobně se domnívám že snad ne, vyvolat pocit, že si je někdo z nadřízených testuje v terénu, a proto se jednoduchou , prostou a dá se říci i pro kolegiálního bývalého spolusoukmenovce pojišťováka, snažili zbavit trapné neschopnosti na tuto otázku odpovědět argumente, že přece nejsou likvidátory, ale jen obchodními zástupci.

 

Na koho jiného se však má důvěřivý klient pojišťovny obrátit,než na svého pojišťovacího poradce, makléře či jak se jim v dnešní době jinak říká, když se skutečně něco stane??!

 

Asi bychom si nejenom my, obyčejní lidé při uzavírání pojistek, ale zvláště ti, co nám tyto produkty nabízí, tedy oni speciálisté na pojištění, jež prošli několikadenními kurzy a školením všech pojistných produktů, měli uvědomit, přestože je to byznys jako každý jiný, že odpovědnost k zákazníkovi, servis, poradenství, schopnost empatie a asertivita, je to, co zákazník zvláště v situaci, kdy je potřeba něco řešit, skutečně ocení.

 

Když se vrátím k onomu prasklému radiátoru a řešení zmiňované škody v řádu několika stovek korun, je až zarážející, jak osoba, pracující pro pojišťovnu – pardon, zapoměl jsem to zřejmě v úvodu zmínit, tedy ano, onou poškozenou je skutečně přímo pojišťovací agentka, a navíc měsíc po nastěhování do nového bytu, jež si jak trapně řečeno nestihla sama , přitom moc dobře vědova zvýšeného rizika škod při stěhování, pojistit :), lidově řečeno vyšiluje nad tím, kolik bude mít „práce“ s úklidem této „katastrofální“ škody, jak jí to strašně znepříjemní život a jak není povinna nic zařizovat, jelikož je od pojišťovny a jak moc dobře ví, na co všechno má nárok a o kolik“oškube“ chudáka souseda, neb se přece jedná dle jejich slov o princip !! A přitom by měla právě ona moc dobře vědět, jak to u pojišťoven při likvidaci běžných malých škod chodí!!

 

No nevím, ale já osobně, možná se pletu, jsem si myslel, že pojištění , pojišťovny a zvláště pak pojišťovací agenti, tedy jacísi „andělé“, kteří nás nabádají a pomáhají k ochraně našeho majetku, spíše pomohou a uklidní v situaci, kdy je potřeba. Bohužel tomu tak mohlo být snad za první republiky. V dnešní době, kdy se vrací frustrovaný pojiťovák z práce po 18 hodině a má plné zuby všech svých klientů, před kterými se snaží po celý den tvářit mile, příjemě a vztřícně a musí jim za přepážkou na oko vycházet vztříc, od něj už přece nemůžeme očekávat nic jiného, než histerické výstupy a výhružky co všechno bude chtít nahradit za škodu (vracím se k onomu prosáknutí vody stopem) přestože z poloviny plácá jen nesmysly a věci, které pochytil na „rychlokurzu“ či školení, jež spousta budoucích poradců prosedí bez většího zájmu v malé školící místnosti s mobilem v ruce, a bez toho, aniž by logicky uvažovali nad hlubšími souvislostmi, které jsou právě při likvidaci pojistných událostí tak podstatné, a na základě čehož by můj prostý dotaz, snadnpo zodpověděli.

 

Shrnuto a podtrženo, … když budete uzavírat či měnit svou pojistku, zeptejte se alespoň ze zvědavosti, jak řešit tu kterou pojistnou událost, kam zavolat, na koho se obrátit, na co si dát pozor, co nafotit, atd. jedině tak asi zjistíte, jestli váš „rodinný“ pojišťovací poradce stojí skutečně zato, aby za vaši pojistku vyinkasoval tučnou provizi a měli jste jistotu, že za dalších 6 měsíců jeho místo nenahradí stejně „vymazanej“ mozek jiného idiota, který se bude snažit trhat rekordy v počtu uzavřených pojistných smluv, jen aby měl co nejvyšší provizi bez ohledu na to, o koli přijde pak klient, když mu bytem proletí 100 kubíků vody!! :)

Share
Categories: Bez komentáře, Inspirace, Nezařazené, Ze života

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


2 + 8 =