Jak vybrat online seminář na internetu a nekupovat zajíce v pytli?

Online webináře

Objevil se nový fenomén – videomarketing. Ideální způsob jak líbivou a velmi efektivní formou propagovat vlastní aktivity, branding, prodej zboží a jiné formy podnikatelské činnosti na internetu.

 

Ruku v ruce s tímto fenoménem se jako houby po dešti začali objevovat desítky až stovky různých online seminářů (webinářů). Prostřednicvím videa, online konference a dalších multimediálních nástrojů které internet poskytuje, mohou autoři seminářů svou radu, informaci a vůbec celý svůj kurz snadno poskytnout mnohem většímu poštu účastníků, kteří navíc nemusí nikam cestova.

 

Místo toho, aby trávili celý den na cestě a pak několik hodin seděli ve vydýchané posluchárně a maximálně si zaskočili na WC, kávu nebo objed a večer pak unaveni z nepřeberného množství informací a „zážitků“ opět cestovali domů nebo do firem, kde na ně čeká další práce, může kdokoli díky videu, které je hlavní součástí webináře (online semináře či video semináře) tento seminář absolvovat vklidu doma z gauče, v kavárně, prostě jak si najdou čas a kdy se jim to nejlépe hodí.

 

Ano, to je jedna z hlavních výhod webinářů.

A spolu s dalšími výhodami které tyto online semináře prostřednictvím videa a videokonferencí poskytují, je ocení jak samotní lektoři a školitelé, tak hlavně ti, kteří se jich chtějí zúčastnit. I když…..

 

Není webinář jako webinář!!

Některé jsou zdarma, některé „skoro“ zdarma nebo spíše jen „na oko“ a většina z nich samozřejmě placená. Jak jinak. Byl by bláhový ten, kdo si myslí, že dobré a kvalitní rady a poznatky, které nám mohou pomoci jak v podnikání tak i soukromém životě, by někdo jen tak dával zdarma :-)

Příprava kvalitního webináře nebo všeobecně jakéhokoli semináře něco stojí. Provozní náklady, lektor, přednášenící, pronájem sálu, audiovizuální  techniky. A hlavně čas, který zabere samotná příprava a práce na konceptu, aby seminář měl vůbec hlavu a patu a všichni, nebo aspoň většina jej dokázala pochopit! I můj nově chystaný webinář o podnikání a prodeji na internetu mi zabral víc času než jsem čekal :-)

Jak jsem již naznačil, je video a tím i webinář úžasná možnost jak zviditelnit sebe, svouji firmu, produkt a své aktivity. A s tím se prostě musí počítat. Je to jen jiná forma toho, když vás třeba prodavač v obchodě upozorní na nějakou slevu, konkrétní značku nebo výhodu a nabídne vám ji, pokud mu třeba poskytnete svůj email nebo adresu a to třeba i tím, že si od něj po vyplnění registračního kuponu převezmete zdarma nějakou klubovou kartu :-)

Pokud tedy někdo nabízí webinář zdarma, tak pak většinou pokud je skutečně zdarma můžeme dost pochybovat o jeho kvalitě, a nebo je v tom prostě nějaký háček, tak jak už to většinou bývá…

Jak poznat kvalitní webinář?

Jak vybrat online seminář / webinář a nekupovat zajíce v pytli?


Co je obsahem webináře a dozvíme se tam skutečně to, co chceme?

Školení jsou pro podnikatele, obchodníky, manažery, provozovatele webu, eshopů. Dozvíte se jak podnikat, jak pracovat s počítačem, jak prodávat květiny, jak pěstovat hydroponicky zeleninu, jak se zbavit trémy, jak změnit svůj životní styl, jak vydělat miliony, atd. Webináře jsou skutečně o všem možném i nemožném.

Předtím, než se do semináře přihlásíte, byste měli získat pár základních informací, které pomohou se rozhodnout a mnohdy i odhalí, zda je právě tento seminář skutečně ten pravý a budete z něj mít i užitek. Zvláště když se jejich cena pohybuje obvykle kolem několik tisíc korun.

 

Tak jako v eshopu i na webu webináře byste měli najít tyto údaje:

  • O čem vlastně seminář je, co vám přinese a proč se ho zúčastnit.
  • Kdo seminář pořádá, a to vč.kontaktu, adresy a zapojených lektorů.
  • Jakou mají přednášející praxi a případné reference.
  • Jaká je osnova semináře, kdy probíhá a jaké jsou podmínky pro účast.
  • Jaká je cena a pokud je skutečně zdarma, pak proč je zdarma :-)
  • Zda je přihláška do semináře závazná, nebo lze v průběhu svou účast ukončit i s případným vrácením alikvotní části zaplacené ceny za seminář.
  • Jak je nákládáno s vašimi osobními údaji, které při vyplňování přihlášky poskytnete a zda je organizátor semináře registrován u ¤ Úřadu na ochranu osobních údajů, a zda může s vašimi daty nakládat!

 

Prostudujte si podrobně podmínky pro účast na semináři a v případě dotazů neváhejte pořadatele kontaktovat, vyhnete se případným nepříjemnostem pokud zjistíte, že jste se přihlásili na kurz který vám nevyhovuje.

 

U dobrých webinářů máte možnost se podívat ještě předem před odesláním přihlášky na ukázková videa, sesřihy či záznamy z předešlých seminářů, které také v mnoha případech poodhalý kvalitu webináře.

 

No a na závěr pro pobavení

se můžete podívat na krátký TOP sestřih z dílen infopodnikatelů, jejichž produkty vřele doporučuji ke shlédnutí :-)
Autorem videa je Petr Jeník a originál najdete na jeho webu.

Rád bych jen dodal, že nemůžeme všechny webináře házet do jednoho pytle a dělat závěry jen z několika málo nepodařených kousků, pokud se nám jejich díla poštěstilo shlédnout – myslím ta trošku nepovedená – musíme si uvědomit, že záměr seminář zorganizovat, sestavit a kvalitně dotáhnout do konce je hodně těžká práce a někomu se to i přes dobře mýněný zájem prostě nemusí podařit.

Budu se těšit na komentáře :)


Share
Categories: Inspirace, Nezařazené, Novinky - NEWS, Ze životaTags: , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


4 + 3 =