Double Opt-In neboli dvojité potvrzení

opt-in

Double opt-in

Další názvy: dvojité potvrzení

Sběr e-mailových adres se ze zákona řídí několika pravidly. Mezi ta nejdůležitější pravidla patří udělení souhlasu / vyžádání zasílání obchodních sdělení. Vyjádření zájmu – přihlášení můžeme označit jako opt in. Jednoduché opt-in (single opt-in) spočívá pouze ve vyplnění formuláře na webu. Oproti tomu double opt-in zahrnuje také zaslání potvrzovacího e-mailu. A teprve až po jeho odsouhlasení (kliknutí na potvrzovací link) je e-mailová adresa zahrnuta do databáze.

Výhody přihlášení double opt in

Výhodou double opt-in je v první řadě eliminace překlepů a dalších nechtěných chyb při zadávání do formuláře. Další výhodou je, že máte vždy jistotu, že zadaná e-mailová adresa patří uživateli, který ji do formuláře zadal. Díky tomu nemáte databázi zahlcenou nesprávnými, tedy nefunkčními adresami – opt-in tedy šetří peníze (či čas), které vydáváte za rozesílání e-mailů.

Snadné dokázání legálnosti databáze

Double opt-in je navíc užitečnou pomůckou při dokazovaní legálnosti databáze.  U každého e-mailu získaného touto cestou můžete lehce dosvědčit, že její majitel vyjádřil souhlas se zasíláním sdělení.

Share
Categories: Marketing, Provoz E-shopu, SlovníčekTags: , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


+ 8 = 12