Projekt Lužní lesy - ochrana přírody

luzni-lesy-projekt

Nový projekt Lužní lesy bude mapovat přírodu a změny v krajině na střední Hané. V povodí řeky Moravy a Bečvy (okres Přerov, Prostějov, Kroměříž). Účelem je seznámit veřejnost s významem a ochranou lužních lesů a lužních luk, mokřadů a upozornit na problémy týkající se ochrany přírody a životního prostředí. Součástí projektu Lužní lesy bude detailní… More »

Share
Categories: Bez komentáře, Krátké zprávy, Ze životaTags: , , , , , ,

Jak často se přihlašujete do své emailové schránky?

Průzkumy a statistiky

Nedávno jsem narazil na zajímavou statistiku, jak využivájí svou emailovou schránku běžní uživatelé českého internetu. Máte také více než jeden email? Jak často kontrolujete emailovou schránku? Kdy se nejčastěji dostanete k emailu? K čemu email používáte? Statistiku zpracoval Seznam.cz a shrnul v předné infografice, kterou najdete zde v článku.

Share
Categories: StatistikyTags: , ,

Nový vzhled vyhledávání Seznam.cz Matrix je snad špatný vtip!!

Matrix řádí na Seznamu.cz

Vyzkoušel jsem nový responzivní vzhled vyhledávání, se kterým Seznam.cz začal experimentovat. Pokud ho nemáte k dispozici přímo na www.seznam.cz , můžete jej sami naostro vyzkoušet ve slovenské verzi na www.seznam.sk. Design je responzivní, výsledky vyhledávání obsahují krásné velké náhledy, takže kavárny, restaurace a hotely můžete krásně vyhledat jen podle obrázku, a vybrat si ten nejhezčí… More »

Share
Categories: Bez komentáře, Novinky - NEWS, Responzivní web, Ze životaTags: , , ,

Jak vybrat online seminář na internetu a nekupovat zajíce v pytli?

Online webináře

Objevil se nový fenomén – videomarketing. Ideální způsob jak líbivou a velmi efektivní formou propagovat vlastní aktivity, branding, prodej zboží a jiné formy podnikatelské činnosti na internetu.   Ruku v ruce s tímto fenoménem se jako houby po dešti začali objevovat desítky až stovky různých online seminářů (webinářů). Prostřednicvím videa, online konference a dalších multimediálních… More »

Share
Categories: Inspirace, Nezařazené, Novinky - NEWS, Ze životaTags: , , , , , ,

Great space Time-Lapse: zrychlené záběry oblohy Severní Ameriky

Time-Lapse

Úžasné zrychlené záběry „time-lapse“ oblohy nejkrásnějších míst Severní Ameriky. Někdy je čas si trochu odpočinout od práce :-) Příběh o dva měsíce trvající práci na tomto videu najdete na National Geographic’s StarStruck blogu: PHOTOGRAPHER AND EDITOR: Shane Black MUSIC: „Signaling Through the Flames,“ by The American Dollar Zobrazené lokality: 00:00 – Badlands National Park, South… More »

Share
Categories: Bez komentáře, Inspirace, Ze životaTags: , , , , ,

Detekce mobilního zařízení pomocí PHP Mobile Detect

Jak rozpoznat typ mobilního zařízení nebo tabletu pomocí PHP?

Při tvorbě responzivního designu nebo optimalizaci webu pro mobilní zařízení je občas vhodné nějakým způsobem zjistit, jaký typ zařízení uživatel používá. Pokud hledáte možnost, jak tuto detekci provést ještě před samotným načtěním obsahu webu, a nechcete použít javaskript, můžete využít  přímo hotovou PHP knihovnu Mobile Detect. PHP Mobile Detect je malá PHP knihovna která dokáže… More »

Share
Categories: Hotová řešení, PHP, Responzivní webTags: , , , , ,

Vytopil jsem pojišťovacího agenta! Jak se žije pojišťovacím agentům? :)

ant

Malý postřeh ze života hmyzu, aneb praktická zkušenost setkání mravenečka (běžného smrtelníka) s kudlankou (krutou pojišťovací agentkou) v reálném světě.   Jistě jste někdy zažili situaci, kdy potřebujete pojistit dům, byt, auto, či cokoli jiného. Ano, pojišťovacích maklérů, poradců a „rádoby“ specialistů, kteří vám za tučnou provizi nabídnou zaručeně „nejlepší“ pojištění na trhu, je na… More »

Share
Categories: Bez komentáře, Inspirace, Nezařazené, Ze života

Zrušené telefonní číslo s omluvou! Chyba v databázi mobilního operátora O2

214252_455670__642_AIP4G32_iPhone_4_32GB_L

Stalo se vám někdy, že vám operátor omylem zrušil telefonní číslo vč. všech služeb, které jste na telefonním čísle měli? Mě ano :-) Nejprve jsem si myslel, že se mi jak se často stává, uvolnila SIP karta v mobilu. Obvyklý stav, kdy se přestane zobrazovat logo operátora a nemůžete se nikam dovolat, snad jen na… More »

Share
Categories: Ze života

Neaktivní karta SIM a problém v databázi O2

214252_455670__642_AIP4G32_iPhone_4_32GB_L

Stalo se vám někdy, že by vám operátor jen tak bez varování zrušil telefonní číslo? Mě ano. Není to vůbez příjemný pocit :-) Přestože se to stalo chybou operátora a slíbili, že na to brzi napraví, veselá hláška NEAKTIVNÍ KARTA SIM na displeji mobilu mluví sama za sebe. Celá situace nastala docela nevinně. Občas se… More »

Share
Categories: Bez komentáře, NezařazenéTags: , , , , , , , ,

Offshore společnosti

offshore společnosti

Offshore společnosti Ročně se celosvětově zakládá několik desítek tisíc offshore společností. Offshore společnosti jsou právnické osoby (obdoba českých a. s. a s. r. o.) registrované v zemích, které těmto společnostem umožňují příznivý daňový režim. Nejčastěji využívanou formou offshore společnosti je International Bussiness Company (IBC). Offshore společnosti jsou hojně využívány v oblasti mezinárodního obchodu, dále pro… More »

Share
Categories: Slovníček

Ekologický provoz Datacentrum Wedos :)

stock-photo-tree-with-foliage-world-map-best-environmental-concept-102002611

Datacentrum WEDOS – aktuali z 8.února 2013 Dvě horké aktuality. Proběhl první prodej akcií a zároveň jsme nejekologičtější datacentrum v ČR.Proběhl prodej akcií za cenu 190,-Kč za kus. Podle nás je to málo, ale i tak je to fantastické zhodnocení 90% za 6 měsíců. Prodávající spěchal a tak obchod proběhl za pár hodin od prvního… More »

Share
Categories: PR článkyTags: , , ,

Double Opt-In neboli dvojité potvrzení

opt-in

Double opt-in Další názvy: dvojité potvrzení Sběr e-mailových adres se ze zákona řídí několika pravidly. Mezi ta nejdůležitější pravidla patří udělení souhlasu / vyžádání zasílání obchodních sdělení. Vyjádření zájmu – přihlášení můžeme označit jako opt in. Jednoduché opt-in (single opt-in) spočívá pouze ve vyplnění formuláře na webu. Oproti tomu double opt-in zahrnuje také zaslání potvrzovacího… More »

Share
Categories: Marketing, Provoz E-shopu, SlovníčekTags: , , ,

Vtipné video – jak zvětšit prsa do 30 sekund :)

Vtipné video / reklama na přípravek k zeštíhlení. To je přesně ta forma využití multimedií a internetu, která by vám pomohla zvýšit nejen sledovanost a návštěvnost, ale i zisky :)

Share
Categories: Vtipná videa

Facebook a jeho chyby. Dočasně nedostupný účet uživatele.

Nedostupný účet na Facebooku - výpadky FB

Tak jsem se z ničeho nic vyděsil, když mi můj oblíbený facebooku podstrčil pod nos tuto zajímavou hlášku :-) Účet je dočasně nedostupný. Váš účet je momentálně nedostupný z důvodu problémů s webem. Očekáváme, že problém bude v krátké době odstraněn. zkusit znovu za několik minut. Snad to nebude nic zlého… A to jsem si… More »

Share
Categories: Bez komentářeTags: , ,

Drop shipping, přeposílání objednávek a rozdíly mezi nimi

Dropshipping

Překvapilo mne, jak často se lidem na českém internetu pletou pojmy „přeposílání objednávek“ a „drop shipping“. Často je berou jako dvě označení pro totéž, čímž ale rozhodně nejsou. Podívejme se na obě řešení z pohledu provozovatele e-shopu. Jak to je a jaké jsou výhody a nevýhody každého z řešení?   Rozjetí úspěšného e-shopu se stává… More »

Share
Categories: Provoz E-shopu, SlovníčekTags: , , ,